Międzynarodowa Konferencja Naukowa

/ / WYDARZENIA

W dniu 25.11.2023 w siedzibie Wielkopolskiej Akademii Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wlkp. odbyła się Międzynarodowa Konferencja pt. „Społeczno-ekonomiczne konsekwencje wojny w Ukrainie”. Jej organizatorami oprócz Wydziału Ekonomicznego WASE były także Międzynarodowy Uniwersytet Nauk Ekonomicznych i Humanistycznych im. Akademika Stiepana Demianchuka w Równem (Ukraina) oraz Katedra Zarządzania Organizacjami Uniwersytetu Narodowego „Politechnika Lwowska” (Ukraina). Temat konferencji był niezwykle ważny i aktualny, jej celem bowiem była ocena wpływu wojny w Ukrainie na sytuację gospodarczą, społeczną i polityczną w Polsce i na świecie.

Wydarzenie miało charakter hybrydowy, część wystąpień odbywała się w trybie zdalnym, dzięki czemu mogliśmy wysłuchać m.in. Prof. Vitalija Demianchuka, Rektora Międzynarodowego Uniwersytetu Nauk Ekonomicznych i Humanistycznych im. Akademika Stiepana Demianchuka w Równem (Ukraina), Prof. Oleha Karyy’ego kierownika Katedry Zarządzania Organizacjami Uniwersytetu Narodowego „Politechnika Lwowska” (Ukraina), Prof. PCz. Pawła Kobisa z Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz Dr Nataliię Moroziuk reprezentującą KTH Royal Institute of Technology (Szwecja).

Wśród prelegentów i gości obecni byli także przedstawiciele innych ośrodków naukowych, w tym m.in. Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile.

Organizacji konferencji towarzyszyło wcześniejsze wydanie monografii: J. Babiak, A. Kisiołek, W. Sługocki (eds.), Socio-economic consequences of the war in Ukraine, The Greater Poland Academy of Social and Economic Sciences in Środa Wielkopolska – Academy of Applied Sciences & Bogucki Wydawnictwo Naukowe, Poznań-Środa Wlkp. 2023.

Organizatorzy składają podziękowania Szanownym Prelegentom oraz licznie zgromadzonym uczestnikom zarówno na sali plenarnej, jak i online. Szczególne podziękowania należą się członkom Koła Naukowego Studentów i Absolwentów WASE za pomoc w organizacji konferencji.